11. júla 2018

Lightbox, svetelný box – svetelná reklama

Lightbox alebo svetelný box – jeho účel, možnosti prevedenia a výroba…


Reklamné výstrče

Lightbox – svetelné boxy a ich účel

Účel svetelných boxov ( lightbox ) má hlavne reklamný charakter, ale taktiež slúži na informovanie návštevníkov či zákazníkov. Na rozdiel od reklamných výstrčí, ktoré sa skrutkujú svojou bočnou stranou na stenu, sa svetelné boxy umiestňujú priamo nad vchod, alebo vitrínu – teda na priečelie budovy. Takisto rozmerovo sú svetelné boxy väčšie ako reklamné svetelné výstrče, z čoho vyplýva viac možností prevedenia reklamného obsahu. Čo sa týka exteriérovej reklamy na podniku, či obchode, tak svojim umiestnením tvoria jej hlavný prvok. Svetelný box je príjemnou a cenovo dostupnou formou svetelnej reklamy.


lightbox


Svetelné boxy (lightbox) a možnosti ich prevedenia

Svetelné boxy majú rám tvorený zvyčajne z eloxovaného hliníkového profilu. V tomto prípade svieti predná strana. Vyrábame aj svetelné boxy, ktorých predná strana a bočné strany sú tvorené plexisklom, a to umožňuje, že svetelné sú aj bočné steny.

Na prednú stranu svetelného boxu, ktorá je tvorená opálovým plexisklom, sa lepí translucentná UV fólia, na ktorej je vytlačený reklamný obsah. Zadná strana je obyčajne tvorená z plastu.

Pre náročnejších zákazníkov vieme vyrobiť reklamnú výstrč s vystúpenými písmenami a logom, kde sa jednotlivé písmená vyrežú z farebného plexiskla. Vznikne tak originálna 3D reklama Do vnútra sa rozmiestnia LED moduly, ktoré dajú reklame vyniknúť aj v noci.

Rám reklamnej výstrče je možné upraviť farebne tak, aby ladil s dizajnom reklamy.

svetelný box


Svetelné boxy a ich výroba

Svetelný box (lightbox) tvorí rám z eloxovaného hliníka, plastu, plexiskla alebo z dreva. Záleží na požiadavke zákazníka a na dizajne reklamy. Rámy z hliníka, dreva alebo plastu neprepúšťajú svetlo zo svetelného LED zdroja vo vnútri, a tak je podsvietená len predná strana tvorená plexisklom. Rám z plexiskla (farebné alebo opálové) prepúšťa svetlo a žiari celý svetelný box.

Do hliníkového, plastového či dreveného rámu sa vloží plexisklo, ktoré je zo zadnej strany nasvietené LED modulmi. Zadná strana svetelného boxu je zvyčajne tvorená plastom. Vnútro lightboxu je teda tvorené navzájom pospájanými LED modulmi a transformátorom napätia, ku ktorému sa pripája elektrický kábel.

K lightboxu je možné doplniť súmrakový spínač, ktorý sa vám bude starať o zapínanie a vypínanie reklamy na základe vonkajšieho osvetlenia.

súmrakový spínač

K výrobe používame len kvalitné komponenty, diódy s dlhou životnosťou a malým odberom elektrickej energie. Záruka na naše produkty je samozrejmosť.


Ako objednávať?

Objednať si zákazkový výrobok od nás je jednoduché. Stačí sa riadiť pokynmi v sekcii „Ako objednávať“. Ak máte nejaké otázky, neváhajte nás kontaktovať.

Svetelný box alebo lightbox je najbežnejšia a cenovo dostupná forma svetelnej reklamy. Jeho kvalitné prevedenie je u nás zárukou.